Hengereltek a kézis lányok

2023. április 04. kedd
Győztek utánpótlás kézilabdacsapataink a Promontor utcában

A Budafoki Kézilabda Sportegyesület (BKSE) mindkét utánpótláscsapata győzött a Fonyódi Antal Sportcsarnokban megrendezett bajnoki találkozókon. Az U-13 leány korosztályban, a IX. csoportban az előkelő pozícióban álló hazai BKSE az eddig gyengébben teljesítő Vecsés-Sülysáp csapatát látta vendégül. A csapatok 7-7-ig fej fej mellett haladtak, majd fokozatosan növeltük az előnyünket. A félidei 13-7 után 23-16-os hazai sikert könyvelhettünk el. Nem sokkal ezután az U-19-es bajnokság G csoportjában a 8. helyen álló házigazda Budafoki KSE a jóval esélyesebb 6. helyezett EMERICUS SE csapata ellen csatázott. Az első félidő egyértelműen a vendégeké volt, akik a szünetre 5 góllal elhúztak tőlünk. A második játékrészre viszont nagyot fordult a mérkőzés képe! Az ellenfelünket 19-19-nél utolértük, s hatalmas bravúrral 30-28-as győzelmet értünk el. Mindezt úgy, hogy a sérülések miatt állandó kapus nélkül, azaz mezőnyjátékossal a kapuban álltunk ki.